Pojištění vozidel

Jak je důležité mít své vozidlo kvalitně pojištěné si uvědomíte ve chvíli, kdy se stanete účastníkem nehody, vozidlo se na cestě porouchá nebo ho někdo odcizí, a v dalších nemilých případech. Majitel vozidla má povinnost mít své vozidlo pojištěno pojištěním odpovědnosti za škodu, tzv. povinným ručením, pro případ, že způsobí škodu někomu jinému.

Zároveň se však můžete pojistit i na škody způsobené na Vašem vozidle. Pro tyto případy Vám nabídneme kvalitní havarijní pojištění a také celou řadu doplňkových pojištění, jako např. pojištění skel, nadstandardních asistenčních služeb, úrazové pojištění a mnoho dalších. Jelikož pojišťovny vzhledem k růstu cen a výši škod každoročně navyšují pojistné, doporučujeme obrátit se na naše poradce, kteří Vám doporučí tu nejlepší variantu pojištění pro Vás a dokonce můžete i značně ušetřit!

Je povinné ručení opravdu povinné pro všechny?

Říká se mu také pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

Chrání Vás v případě, že svým vozidlem způsobíte újmu na majetku nebo zdraví poškozených. Je povinné dle zákona 168/1999Sb. pro majitele vozidel, která provozují na pozemních komunikacích. Vzhledem k možné výši škod - známe i škody nad 200 mil. Kč, doporučujeme nastavovat vysoké limity pojistných plnění.

Na co se vztahuje havarijní pojištění?

Havarijním pojištěním chráníte své auto.

V rámci tohoto pojištění můžete mít kryta rizika jako poškození Vašeho vozidla při nehodě, střetu se zvěří, při živelních škodách jako vichřice, požár, kroupy,…. Ale také v případě, že se Vaše vozidlo zalíbí vandalovi, zloději, či kuně.

Doplňková připojištění

Doporučujeme připojišťovat i skla na vozidle, jelikož kamínek, který odlítl od vozidla před Vámi, do Vašeho čelního skla se neřeší z povinného ručení viníka. Kvalitní asistenční služby jsou důležitou součástí pojištění vozidla. Určitě Vám velmi pomůže, když Vám po nehodě nebo poruše asistenční služba odtáhne vozidlo zdarma, v rámci pojištění. Existuje velké množství možných připojištění, jako například úrazové pojištění, pojištění zavazadel, přímé likvidace, GAP, právní ochrany a další, které Vám naši poradci rádi doporučí dle Vašich potřeb.