Hypotéka

Nebydlíte-li ve svém bytě a chcete tuto situaci řešit, náš hypoteční specialista vám nejprve spočítá, jak by vypadala vaše finanční zátěž v případě čerpání hypotečního úvěru a kolik byste uspořili na nájemném. Současně ověří, zda splňujete podmínky k získání hypotečního úvěru. Pokud vše klapne a vy se rozhodnete spolupracovat s naším poradcem na zprostředkování hypotéky, najde pro vás s naším hypotečním specialistou nejvýhodnější nabídku, a pokud to bude možné, vyjedná pro vás bonusové podmínky.

Současně vám pomůže s administrativou, která je průvodním jevem každé hypotéky. Všechny tyto služby poskytujeme zdarma, protože provize je součástí standardních poplatků hypotéky.

Co to je „hypotéka“?

Hypotéka (hypoteční úvěr) je dlouhodobý úvěr od banky. Aby vám banka hypotéku poskytla, musíte v první řadě zajistit splácení zástavním právem k nějaké nemovitosti, třeba i rozestavěné. Jinými slovy ručíte nemovitostí.

Podle toho, k jakému účelu půjčené peníze použijte, rozlišují banky účelovou hypotéku a hypotéku neúčelovou (takzvanou americkou hypotéku).

CO JE „AMERICKÁ HYPOTÉKA“?

Banka při poskytování tohoto typu úvěru nezkoumá, jak s finančními prostředky naložíte. Obvykle klienti peníze použijí na splacení spotřebitelských půjček nebo jako volné zdroje. Podmínky americké hypotéky však nejsou zdaleka tak výhodné jako u účelových úvěrů.

CO JE "ÚČELOVÁ HYPOTÉKA"?

Úvěr můžete použít jen na ten účel, který je uvedený v úvěrové smlouvě. Nemusí jít jen o koupi nemovitosti, peníze můžete využít i na výstavbu nové nemovitosti, na rekonstrukci, na refinancování dřívějšího úvěru poskytnutého na financování nemovitosti nebo na vypořádání majetkových poměrů (společného jmění manželů nebo dědictví).

MŮŽU HYPOTÉKU POUŽÍT NA KOUPI DRUŽSTEVNÍHO BYTU?

Hypotéku banka poskytne i na nákup družstevního bytu (přesněji na převod členských práv k bytu a úhradu členského podílu v družstvu), ovšem musíte ručit zástavním právem k jiné nemovitosti. Další možností je třeba předhypoteční úvěr nebo úvěr ze stavebního spoření.

Věděli jste?

Do jaké výše lze získat hypotéku?

Úvěr banky poskytují až do výše 90 % hodnoty nemovitosti, ovšem je pravidlem, že úroková sazba takového úvěru bude vyšší.

Jak dlouho budu hypotéku splácet?

Splácení si můžete naplánovat až na 30 let.

Co vše pro hypotéku potřebuji doložit?

Když se rozhodnete o hypoteční úvěr požádat, musíte k žádosti o úvěr dodat veškeré nezbytné doklady, což zabere poměrně dost času. Teprve poté vydá banka své rozhodnutí.

Jak funguje daňový odpočet u hypotéky?

Částka zaplacená na úrocích patří k položkám odečitatelným ze základu daně z příjmu – neplaťte zbytečně více, než musíte. Myslet byste měli také na vhodné pojištění, kterým zajistíte splácení hypotéky v případě dlouhodobé nemoci či pracovní neschopnosti, při ztrátě zaměstnání nebo smrti. I s pojistkou vám dokážeme pomoci.