Otázky a odpovědi

Dá se vám věřit? Podle mě se vyjadřujete stejně jako ostatní, kteří mě zklamali.

Chápeme, že v době řádění finančních šmejdů je velmi těžké uvěřit tomu, kdo nelže, když hovoří stejně jako lhář. I když se v maximální míře snažíme odlišit od našich konkurentů skrytě podporujících nekvalitní práci poradců, naše snaha přichází vniveč ve chvíli, kdy selhávají jednotlivci. A to nemůže vyloučit žádná firma. Pokud se chcete o tom přesvědčit, napište nám nebo zavolejte a my pro vás najdeme poradce, s nímž budete určitě spokojeni. Abyste si udělali představu o tom, jak naši poradci pracují a jakou máme filozofii, prolistujte si klientskou sekci našich webových stránek nebo si přečtěte pár článků v našem internetovém magazínu www.esemeska.eu.

Dozvěděl jsem se, že jste nedávno, stejně jako OVB, od ČNB dostali vysokou pokutu za nekvalitní práci vašich poradců. Zdá se, že nejste až tak jiní, jak o sobě tvrdíte.

Pravdou je, že 25. 8. 2016 po ukončení hloubkové kontroly, která u nás probíhala nepřetržitě více než dva a půl roku, jsme obdrželi rozhodnutí ČNB, v němž nám uložila pokutu 400 tis. Kč. Ačkoliv kontroloři ČNB doslova „prošpikovali“ veškerou naši dokumentaci, stali se správci našeho intranetu (Adminu), stáhli si všechny naše aplikace a studijní materiály, dokonce si nainstalovali náš poradenský software Galaxy, přesto našli pouze 5 dílčích nedostatků administračního charakteru, které okomentovali ve svém rozhodnutí. Vzhledem k tomu, že ČNB nezjistila, že by v důsledku těchto závad došlo k poškození našich klientů a že jsme průběžně přijímali účinná opatření k řešení připomínek ČNB, výše pokuty byla z tohoto důvodu stanovena na minimální úrovni (1,5 promile obratu SMS, který v roce 2015 činil 260 222 000 Kč). Tím se výsledek kontroly naší společnosti zásadně odlišuje od výsledků kontrol v některých konkurenčních společnostech, jejichž poradci své klienty programově poškozovali. Celé rozhodnutí ČNB a náš podrobný komentář si můžete přečíst na této stránce.

Co když mi váš poradce neporadí dobře?

Ručíme za práci každého našeho poradce. S jakýmikoliv pochybnostmi o práci našeho poradce se neváhejte obrátit na nás např. vyplněním formuláře v klientské sekci našich webových stránek. Postup poradce prověříme a v případě jeho pochybení vyřešíme všechny problémy, popř. uhradíme vzniklou škodu.

Když vyplním kontaktní formulář, v němž vás požádám o zprostředkování pojištění, jaký bude další postup?

Ozveme se vám telefonicky a nabídneme vám zkušeného poradce, který k vyřešení vašich požadavků s vámi dohodne místo a termín schůzky.

Kolik mě vaše poradenství bude stát?

Nic. Standardní součástí ceny většiny zprostředkovávaných produktů je odměna pro sjednatele. Když si daný produkt vyberete, jeho sjednáním rovněž zaplatíte poradci za jeho služby. Nezaplatíte přitom ani o korunu více než za přepážkou pojišťovny, která si v tomto případě odměnu za zprostředkování pojištění ponechá pro sebe.

Zvažuji, zdali se zajít pojistit do pojišťovny, nebo si domluvit schůzku s finančním poradcem. Můžete mi říct výhody a nevýhody obou variant?

Když zajdete do pojišťovny, obslouží vás pracovnice u přepážky, která vám nabídne pouze pojištění jediné pojišťovny a nastaví pojistné částky nejspíš tak, aby to bylo výhodné především pro pojišťovnu. Nebude mít na vás dostatek času, aby vám vysvětlila všechny důležité vlastnosti pojistky, a vy si nebudete jisti, zdali není vaše pojistka předražená a zdali jsou v ní správně nastavené pojistné částky. Na druhé straně vám nehrozí, že za přepážkou pojišťovny bude finanční šmejd, který na vás bude chtít vydělat. Pokud si domluvíte schůzku s naším poradcem, vybereme pro vás někoho, s kým máme pozitivní zkušenosti a kdo s vámi nejprve provede tzv. diagnostiku osobních financí a na základě ní vám navrhne optimální řešení s výběrem nejvhodnějších produktů od našich partnerů a správným nastavením pojistných částek nebo investic. Bude mít na vás mnohem víc času, bude vám zabezpečovat kvalitní servis a bude na vaší straně při vzniku sporu s pojišťovnou o pojistné plnění. Jediným rizikem pro vás může být samotná osobnost poradce, které můžete minimalizovat tím, že nás požádáte, abychom jej pro vás vybrali např. vyplněním formuláře na této stránce.

Proč jsem o vás ještě neslyšel(a)?

Je to tím, že raději podporujeme naše klienty, než utrácíme peníze za reklamu. Prostředky, které takto ušetříme, poskytujeme našim poradcům formou vyšší provize a ti mohou díky tomu právě vám – klientům věnovat více času než poradci konkurenčních společností. Aby si vydělali, nemusí zprostředkovávat předražené produkty a mohou si dovolit poskytnout své služby i těm, kdo mají „hluboko“ do kapsy. I přesto investice do reklamy zcela neopomíjíme, pokud tím můžeme současně podpořit smysluplné projekty zaměřené na zvýšení společenské gramotnosti a aktivního přístupu k životu. Jsme generálním partnerem kampaně Celé Česko čte dětem a spolupracujeme i s agenturou STEM/MARK na společensky prospěšných výzkumech veřejného mínění. Věříme, že díky tomu a kvalitní práci našich poradců povědomí o naší firmě bude postupně růst.

Slyšel jsem, že poradci SMS odvádějí nekvalitní práci.

Přestože naši poradci dříve, než začnou poskytovat své služby, procházejí náročným vzděláváním, ve svobodném prostředí založeném na vzájemné důvěře nedokážeme tyto případy zcela vyloučit. Protože, na rozdíl do konkurence, vytváříme podmínky, v nichž se zlatokopové a podvodníci necítí dobře, velmi brzy nás opouštějí. Jsme nekompromisní, když zjistíme, že náš poradce jednal v rozporu se zájmy klienta. Podle míry zavinění mu hrozí finanční postih a při závažných proviněních i ukončení spolupráce. S jednotlivými případy prostřednictvím našeho intranetu (Adminu) seznamujeme všechny naše manažery a poradce.

Slyšela jsem, že děláte diagnostiku osobních financí. Můžete mi vysvětlit, co to je?

Je to analýza pojistných potřeb a osobních cílů zpracovaná s pomocí našeho unikátního softwaru Galaxy. Stačí našemu poradci prozradit výši vašeho příjmu a váš věk a on vám z těchto dvou údajů vypočte sociální dávky a invalidní důchody, na které byste měla nárok při ztrátě pracovní způsobilosti, a také předpokládaný starobní důchod. Současně vám vypočte správné nastavení pojistných částek pro doplnění chybějících příjmů se zohledněním inflace a zhodnocování zdrojů v průběhu čerpání rent. Dozvíte se nejen celkovou částku pro doplnění příjmů, ale také jakou rentu byste měli v průběhu čerpání pobírat pro doplnění svých příjmů. Výhodou této metody je, že výpočty mohou být upřesňovány na základě vašich stanovisek.